Cviky na uvoľnenie, relax a rozprúdenie energie

Hýbeme sa, aby sme sa cítili dobre.

Ako Ti to znie?

Niekedy je najťašie práve rozhýbať sa.

(Ešte aj tá fyzika to potvrdzuje zákonom zotrvačnosti!)

Nájdi si čas pre seba, kedy venuješ pozornosť len sebe, svojmu telu, dychu, duši. Buď v kontakte s tým, kým si a čo Ťa tvorí. Buď dôležitá sama pre seba. Buď si potrebný. Dopraj si to, čo bežne venuješ všetkému možnému. Koľko z toho ide Tebe? Koľko si dávaš pozornosti, láskavosti, energie, starostlivosti, nežnosti? Dôležité je, že s pohybom či pozornosťou pre seba môžeš začať kedykoľvek. Dobré správy!;)

Daj si 15 minút. Rozhodni sa dať si rande so sebou každý deň. Máš na to! Keď máš viac času, daj si 30 minút, hodinu… A uvidíš, čo na to telo povie.

Len sa ľúb;)

@Joga odo mňa pre Teba – lebo Joga – YOU GO! 😉

@úvodná melódia a obrázok je z pesničky Asatoma od Sama Garretta a Mollie Mendoza – check it out -> -> ->

https://www.youtube.com/watch?v=N6-wM8j-Yqg

Vďačne,

LA

Rezonuje? Tak pozdieľaj s priateľmi<3 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on reddit
Reddit

V živote sa môžeme dostať do situácií, keď nám uniká pozornosť, strácame sa vo vlastných myšlienkach a plánoch, potulujeme sa v minulosti a o pozornosť sa hlásia staré zranenia alebo nás zaplavujú emócie, ktoré ani nemusia patriť nám. Je veľa spôsobov, ktoré nám odvádzajú pozornosť od seba, svojho tela, potrieb a hlbokých túžob.

Aj preto je veľmi potrebné a zdravé nájsť si čas  pre seba, kedy svoju pozornosť venujeme svojmu telu, dychu a načúvame si. Učíme sa otvárať svoje oči a uši nielen smerom von, ale aj, a hlavne, smerom dnu. Nalaďujeme sa na svoj vnútorný rytmus a tempo, počúvame a vnímame svoje potreby a emócie a postupne môžeme dokonca začať sledovať a vnímať svoje vzorce správania, ktoré nám nemusia slúžiť tak, ako by sme si želali. Kĺúčová je tu práve pozornosť a starostlivosť o seba. A ak chceme, môžeme sa stať svojimi vlastnými láskavými rodičmi, akých sme si vždy želali. Postupne sa teda učíme vnímať svoju vnútornú liečivú silu – vnútorného liečiteľa.

Ako podporu pri meditácii spojenej s krátkym, ale silným rituálom, ktorý venujeme zdravému uzemneniu, som na podložku zobrala zopár vecí. Môže to byť pre vás inšpirácia a pokojne si vezmite na svoju podložku veci, ktoré vás podporia v zámere prepojiť sa so svojou vnútornou stabilitou, s prítomným momentom a zemským elementom.

*Čokoľvek, čo vám pripomína zem –

  • Ja som si zobrala obyčajný kamienok v tvare srdca, ktorý mi pripomína aj najhlbší základný vzťah k sebe 
  • Môže to byť aj váš obľúbený zemitý polodrahokam, napríklad obrázkový alebo červený jaspis (so zemou sa spájajú väčšinou červené a dohneda sfarbené polodrahokamy)
  • Ako alternatíva vám dobre poslúži aj domáca rastlinka zasadená v zemi. Budete tak mať pri sebe reálnu živú zem, 

*Palo Santo – posvätné drevo, ktorého dym očisťuje priestor od negatívnych a nízkych energií a ponecháva tie prospešné

(Keď ho nemáte poruke, vôbec nevadí. Ale srdečne odporúčam zaobstarať si tohto výborného pomocníka v upratovaní:)

*Sviečka – zastupuje oheň a pomáha nám prepojiť sa so svojím vnútorným ohňom a posilniť zámer

Prajem vám príjemné chvíle so Sebou:)

LA

Ak sa Ti moja práca páči a niečo Ti prináša, podpor ma na ko-fi ->

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on reddit
Reddit

~ na ceste domov do svojho tela, k svojej autentickosti a vnútornej pravde

Srdečne vás pozývam na podložku s jemnou jogou ~
 
na cestu domov do svojho tela, k svojej autentickosti a vnútornej pravde
 
Čo môžete zažiť?
 
*na jogovej podložke sa stretneme 4 nedele od 16. 1. do 6. 2. on-line cez Zoom
 
*hodiny jemnej jogy budú vždy v nedeľu ráno od 10.00 do 11.00 a pre účastníkov kurzu bude k dispozícii záznam
 
*na každý týždeň mám pre vás pripravené vždy jedno video s vedenou meditáciou a zopár zaujímavých denníkových a podporujúcich cvičení, ktoré vás počas týždňa budú sprevádzať
 
*prvý týždeň sa zameriame na zdravé uzemnenie a prepojíme sa s vnútornou stabilitou, podporou a vytrvalosťou
 
*druhý týždeň pôjdeme domov – do tela, k svojej autentickosti a vnútornej pravde. Prepojíme sa so svojím centrálnym vzťahom
 
*tretí týždeň sa budeme sústrediť na upratovanie vnútorného domova a svojho priestoru a nacítime si svoje hranice
 
*k dispozícii budeme mať aj súkromnú skupinu, kde môžeme zdieľať a môžete sa pýtať otázky či otvoriť diskusiu.
 
*Účasť v skupine je úplne dobrovoľná – je len na vás, či budete mať chuť sa pridať a zapojiť:)
 
Na svojich hodinách a kurzoch vytváram priestor, ktorý je bezpečný, podporujúci a hlavne príjemný. Spoločne sa stretneme, zdravo si zacvičíme a som tam pre vás, keď sa rozhodnete zdieľať svoje pocity, postrehy alebo skúsenosti.
 
V tomto láskavom priestore sa môžeme vzájomne podporiť a obohatiť svojimi pohľadmi.
 
Skupina bude mať maximálne 10 členov, aby sme to mali útulné a cítili sa ako doma:)
 
Energetická výmena je 40€, 25€ alebo 15€ – podľa toho, koľko si môžete v tejto dobe dovoliť.
 
Teším sa na vás!
 
Srdečne,
 
LA Trubačová
============
 
Prihlásiť sa mi môžete na e-mail luciaanna.trubacova@gmail.com  a pošlem vám aj bližšie praktické informácie.
 
Prečo sa venujem práve joge a terapii a čo odo mňa môžete očakávať?;)
 
Joga sa veľmi prirodzene stala súčasťou môjho života a už si ho bez nej neviem a ani vlastne nechcem predstaviť:) Je to úžasná prax pre každý deň a poviem to azda najjednoduchšie ako viem – dýcha a hýbe sa mi vďaka nej ľahšie a lepšie.
 
Otvorila mi aj výnimočný priestor pre vnímanie tela, jeho fungovania, podporila vo mne lásku k vnútornému aj vonkajšiemu pohybu a upozornila ma, ako je dôležité starať sa o seba – o telo, myseľ, srdce i duchovnú stránku. A to je jeden z dôvodov, prečo jogu milujem – umožňuje nám primerane a v celistvosti rozvíjať všetky stránky našej bytosti.
 
Joga mi neustále ukazuje aj to, že poznávanie nikdy nekončí a smeruje hlavne dovnútra človeka a k jeho jadru. A to je cesta plná záhad, dobrodružstiev a často i prekvapení! Je to liečivé, i keď nie vždy rúžové (nebudem vám motať medové motúzy pod fúzy – stretávame sa tu aj s ťažkosťami a prekážkami… Ale aj o tom je život, no nie?)
 
A aj preto sa venujem ďalším technikám, ktoré nám umožňujú prežívať život plnohodnotnejšie, šťastnejšie, zdravšie a láskyplnejšie.
Venujem sa meditácii a zaujímam sa aj o čínsku medicínu, ajurvédu, vizualizačné a očistné techniky. Študujem holotropnú dychovú prax (Holotropic Breathwork® v rámci Grof Transpersonal Training) a venujem sa štúdiu psyché.
 
Mám za sebou (a v sebe;) aj základný kurz kranio-sakrálnej terapie (Zlatý klíček, ČR) a výcvik thajskej masáže podľa tradičnej školy v Chiang Mai (Irina Smaranda, ROM).
Joge sa venujem od roku 2011 a výcvik som si robila v rámci školy Samudra Global School of Living Yoga, ktorej zakladateľkou je moja drahá učiteľka Shiva Rea (USA). Mojim jogovým inšpirátorom je aj vynikajúci učiteľ Mark Whitwell a jeho koncept “Heart of Yoga”. Som registrovaná jogová učiteľka v medzinárodnej Yoga Alliance (200 RYT).
 
Viem, že každý si v joge môže nájsť niečo svoje. Pre mňa je to cesta. Cesta prijímania a odovzdávania prirodzená ako dych, ktorá sa neustále vyvíja.
 
Ak máte záujem o individuálne jogové hodiny on-line, ktoré spoločne ušijeme na mieru pre Vás a Vaše telo, neváhajte sa mi ozvať na e-mail luciaanna.trubacova@gmail.com
 
Namaste <3
 
LA
 
Nájdete ma aj na Facebooku;) 

Ži svoj Príbeh