Stretnutie so Sebou so zámerom zrušiť škodlivé, negatívne a vyčerpávajúce vplyvy.

Technika „zrušiť, zrušiť, zrušiť“ vychádza z tradície juhoamerických liečiteľov a prevzala som ju od jogovej učiteľky Sadie Nardiny.

Je to technika prakticky použiteľná v každej situácii, predovšetkým, keď cítime napätie, stres, negatívny či škodlivý vplyv. Robíme ju láskavo, so zámerom zrušiť to, čo je v situácii – v poli okolo nás – toxické a ubližujúce. S vedomím, že nechceme ublížiť sebe ani tým okolo nás.

Táto technika súvisí aj s praxou duchovnej rozhodnosti, ktorú v rámci jogy pestujeme. Duchovná rozhodnosť je ako meč, ktorý nám umožňuje preťať všetko klamlivé, pomáha nám nespadnúť do pascí a keď sa v nich ocitneme, učíme sa, ako sa z nich dostať von a neuviaznuť. Pomáha nám prepojiť sa so svojím vnútorným kompasom, načúvať svojim autentickým áno a nie, vyjadrovať svoje potreby, pocity a očakávania jasne a zároveň brať ohľad na druhých a zaujímať sa aj o ich potreby, pocity a očakávania. Príde vhod aj v každodenných situáciách, keď sa potrebujeme rozhodnúť doprava alebo doľava, červená alebo rúžová a aj v komplikovanejších momentoch, keď sa pýtame „je to dobré alebo zlé?“, „je to zdravé alebo škodlivé?“, „čo sa v tejto situácii deje a aké v nej mám miesto?“ a podobne.

A ako pri každej praxi (keďže meč je ostrý) – používať pozorne, rozvážne, ohľaduplne a bezpečne. S láskou a starostlivosťou.

Lucia Anna

* pozvánka na kurz INNER FLOW IMMERSION už v MÁJI https://www.mocpribehu.sk/2022/02/14/…

*Joga odo mňa pre vás: * https://www.mocpribehu.sk/category/jo… *https://www.facebook.com/LoveTaraYoga

*viac o duchovnej rozhodnosti si môžete prečítať tu: https://lonerwolf.com/spiritual-disce…