V živote sa môžeme dostať do situácií, keď nám uniká pozornosť, strácame sa vo vlastných myšlienkach a plánoch, potulujeme sa v minulosti a o pozornosť sa hlásia staré zranenia alebo nás zaplavujú emócie, ktoré ani nemusia patriť nám. Je veľa spôsobov, ktoré nám odvádzajú pozornosť od seba, svojho tela, potrieb a hlbokých túžob.

Aj preto je veľmi potrebné a zdravé nájsť si čas  pre seba, kedy svoju pozornosť venujeme svojmu telu, dychu a načúvame si. Učíme sa otvárať svoje oči a uši nielen smerom von, ale aj, a hlavne, smerom dnu. Nalaďujeme sa na svoj vnútorný rytmus a tempo, počúvame a vnímame svoje potreby a emócie a postupne môžeme dokonca začať sledovať a vnímať svoje vzorce správania, ktoré nám nemusia slúžiť tak, ako by sme si želali. Kĺúčová je tu práve pozornosť a starostlivosť o seba. A ak chceme, môžeme sa stať svojimi vlastnými láskavými rodičmi, akých sme si vždy želali. Postupne sa teda učíme vnímať svoju vnútornú liečivú silu – vnútorného liečiteľa.

Ako podporu pri meditácii spojenej s krátkym, ale silným rituálom, ktorý venujeme zdravému uzemneniu, som na podložku zobrala zopár vecí. Môže to byť pre vás inšpirácia a pokojne si vezmite na svoju podložku veci, ktoré vás podporia v zámere prepojiť sa so svojou vnútornou stabilitou, s prítomným momentom a zemským elementom.

*Čokoľvek, čo vám pripomína zem –

  • Ja som si zobrala obyčajný kamienok v tvare srdca, ktorý mi pripomína aj najhlbší základný vzťah k sebe 
  • Môže to byť aj váš obľúbený zemitý polodrahokam, napríklad obrázkový alebo červený jaspis (so zemou sa spájajú väčšinou červené a dohneda sfarbené polodrahokamy)
  • Ako alternatíva vám dobre poslúži aj domáca rastlinka zasadená v zemi. Budete tak mať pri sebe reálnu živú zem, 

*Palo Santo – posvätné drevo, ktorého dym očisťuje priestor od negatívnych a nízkych energií a ponecháva tie prospešné

(Keď ho nemáte poruke, vôbec nevadí. Ale srdečne odporúčam zaobstarať si tohto výborného pomocníka v upratovaní:)

*Sviečka – zastupuje oheň a pomáha nám prepojiť sa so svojím vnútorným ohňom a posilniť zámer

Prajem vám príjemné chvíle so Sebou:)

LA

Meditácia je z kurzu Na podložke s jemnou jogou, ktorý začína 16. 1. 2022. Ešte je možné prihlásiť sa. Bližšie informácie nájdete tu: https://www.mocpribehu.sk/2022/01/09/na-podlozke-s-jemnou-jogou/