Prečo sa venujem práve joge a terapii a čo vám odovzdávam?
 
Joga sa veľmi prirodzene stala súčasťou môjho života a otvorila mi aj výnimočný priestor pre vnímanie tela, jeho fungovania, podporila vo mne lásku k vnútornému aj vonkajšiemu pohybu a upozornila ma, ako je dôležité starať sa o seba – o telo, myseľ, srdce i duchovnú stránku. A to je jeden z dôvodov, prečo jogu milujem – umožňuje nám primerane a v celistvosti rozvíjať všetky stránky našej bytosti.
 
Joga mi neustále ukazuje aj to, že poznávanie nikdy nekončí a smeruje hlavne dovnútra človeka a k jeho jadru. A to je cesta plná záhad, dobrodružstiev a často i prekvapení. Je to liečivé, i keď nie vždy rúžové. Stretávame sa tu aj s ťažkosťami a prekážkami, ktoré postupne zvládame a prekonávame. Aj to však môže byť súčasťou nášho procesu a rastu a môžeme k tomu pristúpiť s rešpektom a láskavosťou.
 
A aj preto sa venujem ďalším technikám, ktoré nám umožňujú prežívať život plnohodnotnejšie, šťastnejšie, zdravšie a láskyplnejšie, ktoré organicky dopĺňajú jogovú prax, ktorú odovzdávam.
 
Venujem sa meditácii a zaujímam sa aj o čínsku medicínu, ajurvédu, vizualizačné a očistné techniky. Študujem holotropnú dychovú prax (Holotropic Breathwork® v rámci Grof Transpersonal Training) a skúmam psyché.
 
Mám za sebou a vo svojej výbave aj základný kurz kranio-sakrálnej terapie (Zlatý klíček, ČR) a výcvik thajskej masáže podľa tradičnej školy v Chiang Mai (Irina Smaranda, ROM).
Joge sa venujem od roku 2011 a výcvik som si robila v rámci školy Samudra Global School of Living Yoga, ktorej zakladateľkou je moja drahá učiteľka Shiva Rea (USA). Som registrovaná jogová učiteľka v medzinárodnej Yoga Alliance (200 RYT) a vzdelávam sa ďalej.
 
Viem, že každý si v joge môže nájsť niečo svoje. Pre mňa je to cesta. Cesta prijímania a odovzdávania prirodzená ako dych, ktorá sa neustále vyvíja.
 
Ak máte záujem o individuálne jogové hodiny on-line, ktoré spoločne ušijeme na mieru pre Vás a Vaše telo, neváhajte sa mi ozvať na e-mail luciaanna.trubacova@gmail.com
 
S láskou,
 
LA
 
Nájdete ma aj na Facebooku: