Joga sa veľmi prirodzene stala súčasťou môjho života a už si ho bez nej neviem a ani vlastne nechcem predstaviť:) Je to úžasná prax pre každý deň a poviem to azda najjednoduchšie ako viem – dýcha a hýbe sa mi vďaka nej ľahšie a lepšie. 
 
Otvorila mi aj výnimočný priestor pre vnímanie tela, jeho fungovania, podporila vo mne lásku k vnútornému aj vonkajšiemu pohybu a upozornila ma, ako je dôležité starať sa o seba – o telo, myseľ, srdce i duchovnú stránku. A to je jeden z dôvodov, prečo jogu milujem – umožňuje nám primerane a v celistvosti rozvíjať všetky stránky našej bytosti.
 
Joga mi neustále ukazuje aj to, že poznávanie nikdy nekončí a smeruje hlavne dovnútra človeka a k jeho jadru. A to je cesta plná záhad, dobrodružstiev a často i prekvapení! Je to liečivé, i keď nie vždy rúžové (nebudem vám motať medové motúzy pod fúzy – stretávame sa tu aj s ťažkosťami a prekážkami… Ale aj o tom je život, no nie?)
 
A aj preto sa venujem ďalším technikám, ktoré nám umožňujú prežívať život plnohodnotnejšie, šťastnejšie, zdravšie a láskyplnejšie. Venujem sa meditácii a zaujímam sa aj o čínsku medicínu, ajurvédu, vizualizačné a očistné techniky. Študujem holotropnú dychovú prax (Holotropic Breathwork® v rámci Grof Transpersonal Training) a venujem sa štúdiu psyché.
 
Starobylé učenie jogy prezentujem čo najjednoduchšie a najúčinnejšie, aby sme jeho blahodarné účinky mohli spoločne využiť naplno a pre svoj vlastný úžitok, pôžitok i zdravie.
 
Joge sa venujem od roku 2011 a praktizujem Prana Vinyasa Flow jogu, ktorej zakladateľkou je moja drahá učiteľka Shiva Rea, u ktorej som si robila výcvik. Mojim jogovým inšpirátorom je aj vynikajúci učiteľ Mark Whitwell a jeho koncept “Heart of Yoga”.
 
Viem, že každý si v joge môže nájsť niečo svoje. Pre mňa je to cesta. Cesta prijímania a odovzdávania prirodzená ako dych, ktorá sa neustále vyvíja.
 
Ak máte záujem o individuálne jogové hodiny on-line, ktoré spoločne ušijeme na mieru pre Vás a Vaše telo, neváhajte sa mi ozvať na e-mail luciaanna.trubacova@gmail.com
 
Namaste <3
 
LA
 
Nájdete ma aj na Facebooku;)